ANASAYFA
SEMRA GÜZEL
HİZMETLERİMİZ
BİLİNMESİ GEREKENLER
İLETİŞİM
Acı Verir mi ?

Acı Verir mi ?

Kalıcı Makyaj Nedir ?
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?
Acı Verir mi ?
Kalıcı Makyaj ve Dövme Farkı
Kalıcı Makyaj Silme Nasıl Yapılır ?

İLETİŞİM


AKASYA AVM

Acıbadem Mh Çeçen Sk Üsküdar / İSTANBUL

0 539 586 01 41

info@semraguzel.com

Acı Verir mi ?

Esasında acıdan ziyade uygulama yapılırken makinenin titreşimi hissedilir. Bu his özellikle eye-liner uygulamasında oluşur. Kaşlardaki uygulama sırasında hissedilen rahatsızlık, cımbızla kaş alındığı zaman duyulan rahatsızlıktan daha azdır.
Kalıcı makyaj öncesinde, lokal anestezi içeren bir losyonla uyuşturma yapılır. Bu hazırlık ile duyarlılık en az seviyeye indirilir. Dudak kontürü uygulamasında, doktor uygun görürse enjeksiyonla uyuşturabilir. 
Kızarıklık ve yanma: Uygulamadan sonra hafif bir yanma hissi, geçici bir kızarıklık veya şişlik görülebilir. Bu reaksiyonlar doğaldır. Uzman kişi tarafından önerilen kremin uygulanması, buzla kompres yapılması ile kısa sürede problem giderilir.
Pigment kabukları: Kalıcı makyaj uygulamasından sonra işlem yapılan bölgede kısa bir süre pigment kabukları oluşabilir. Bunlar genellikle çıplak gözle fark edilmez ancak elle hissedilebilir. Bu kabuklar bir hafta içerisinde kendi kendine dökülür. Kabuklar elle koparılırsa renk boşluklarına neden olabilir.
İki hafta sauna, hamam gibi sıcak buharlı ortamlardan uzak durulur.
Güneş ve Solaryum: Yanan cilt soyularak yenilenince pigmentlerin kalıcılık süresi kısadır. Bu nedenle; kalıcı makyaj uygulanan bölgelere yüksek koruma faktörlü krem sürmeden güneşe çıkılmamalı ve solaryum kullanılmamalıdır.

facebook'ta paylaş
twitter'da paylaş

BÜLTENE KAYDOLUN

mail_outline

Güncel Gelişmelerden Haberdar Olun