ANASAYFA
SEMRA GÜZEL
HİZMETLERİMİZ
BİLİNMESİ GEREKENLER
İLETİŞİM
BİLİNMESİ GEREKENLER

BİLİNMESİ GEREKENLER

Kalıcı Makyaj Nedir ?
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?
Acı Verir mi ?
Kalıcı Makyaj ve Dövme Farkı
Kalıcı Makyaj Silme Nasıl Yapılır ?

İLETİŞİM


AKASYA AVM

Acıbadem Mh Çeçen Sk Üsküdar / İSTANBUL

0 539 586 01 41

info@semraguzel.com

BİLİNMESİ GEREKENLER

Kalıcı makyajın cilt içinde tam olarak olgunlaşması, rengin oturması, on gün kadar sürer. İyileşme sürecinde, cilt üzerine ve yeni bir deri tabakası oluşacağı için, özellikle dudaklarda renk tam olarak kendini göstermeyebilir. Bu geçici durum yanıltabilir ve yapılan işlemin başarılı olmadığını düşündürebilir. Kaş ve eye-liner uygulamasında ise tam tersi yaşanabilir. Yani kalıcı makyajın yapıldığı ilk gün ve onu takip eden birkaç gün süreyle renk çok koyu görünebilir. Çünkü pigment cilt içinde okside olarak koyu renk alır. Bu durum da geçicidir. 14 gün gibi bir süre içinde renk istenilen haline kavuşacaktır.
Kalıcı makyaj steril şartlarda ve bilinçli bir şekilde yapıldığı taktirde hiçbir riski yoktur. Uygulama temiz ve iyi aydınlatılmış bir ortamda, steril iğne ve pigmentlerle, deneyimli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Uçuk çıkarma ihtimali olan dudaklara, kalıcı makyaj yapılmadan gerekirse 3 gün önce, bir hazırlık tedavisi uygulanır. Açık renkli, hassas veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde, hafif kanama görülebilir ancak kısa sürelidir. Bu nedenle aspirin ve benzeri kanı sulandıran ilaçların, alkol kullanımının kalıcı makyajdan birkaç gün önce kesilmesi uygun olur. İşlemin yapılacağı gün kahve ve sigara tüketimi çok fazla tavsiye edilmez.

32 yıl önce Almanya’da geliştirilen LONG-TİME-LİNER Conture Make-up mecvut en gelişmiş kozmetik pigmentasyon tekniğidir. Doğal güzelliğinize katkıda bulunmak ve küçük kusurları kapatmak için kullanılır. Her zaman doğal ve mükemmel bir görünüme sahip olma hayaliniz birkaç saat içinde gerçek olabilir. LONG-TİME-LİNER linergist uzmanları makyaj sanatı Conture Make-up tekniği sterilizasyon ve dermetoloji konusunda kapsamlı eğitimden geçer. Bu eğitimden sonra lisanslı profesyonel olan uzmanlar sadece LONG-TİME-LİNER Conture Make-up tarafından geliştirilen yüksek kalitede araç ve malzemeleri kullanarak sadece Conture Make-up uygulaması yaparlar. Gelin ve kendi gözlerinizle görün! Yaptığımız ön çizim çalışmasında kaş, göz ve dudak işlemlerinin sizi büyüleyecek doğal bir şekilde hatların belirginleştirilmesi her zaman bakımlı olunması hayal değil. Conture Make-up ön çizim çalışmasının hemen ardından büyük çoğunluk işlemin yapılmasını istiyor.

Maalesef kalıcı makyaj her zaman istenilen sonucu vermeyebilir. Bunun nedeni kalitesiz, donanımsız ve bu alanda iyi eğitimi olmayan kişilere güvenilip araştırmadan yapılmasıdır. Conture Make-up yapan linergistin nerede eğitim aldığı, ne kadar deneyime sahip olduğu ve başarısı göz önünde bulundurulmalıdır. Kaliteli işlemlerin mutlaka bir bedeli vardır. Ucuza mal etme pahasına en önemli bölgemizde yüzümüzde kalıcı hasara neden olabiliriz. Bu işlem doğru ve donanımlı diplomalı kişiler tarafından siteril uygun merkezlerde yapılmalıdır.

facebook'ta paylaş
twitter'da paylaş

BÜLTENE KAYDOLUN

mail_outline

Güncel Gelişmelerden Haberdar Olun